Hooyo nasıl doğdu?

hooyo-ebru-hakkimizda-800

Ebru Gültekin Alkanat
Co-Founder

Ebru Gültekin Alkanat şimdiye dek Damat, Tween, Boyner, ADL gibi büyük markalar için çalıştı. Bu süreçte hamileyken giyecek doğru dürüst bir şey bulamamak fena halde canını sıktı. Önemli bir toplantı öncesi herkes ne giyeceğini konuşurken ona “sen ne giysen olur, nasıl olsa hamilesin” dediler mesela. 

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü’nden mezun olurken kafasına koyduğu kendi markasını kurma fikrini hamile giyim alanında hayata geçirmeye karar verdi. Çalışsa da çalışmasa da hamileyken de hayatının her alanında var olmak isteyen kadınlar için Hooyo’yu yarattı.

Hooyo, Somali dilinde anne demek. Tınısının aksine anneliğin zor olduğu bir coğrafyadan geliyor. Annelik de biraz böyle bir şey değil mi zaten? Hooyo onca dertle boğuşan anne adaylarını en azından giyim konusunda rahatlatmak istiyor. Hooyo’nun hedefi, anne adaylarının “ne giysem” diye kara kara düşünmek yerine kendilerini stiliyle ifade etmeye devam etmeleri ve davetlerden spora kadar hayatın her alınında özgüvenleriyle var olmaları.


Misyon

Hamile giyim sektöründe kısıtlı alternatifler sunan kalıpların dışına çıkarak, anne adaylarının hayatın her alanındaki giyim ihtiyaçları için her zaman güvenebilecekleri rahat, kaliteli, şık ürünler tasarlamak ve üretmek.

Vizyon

Hamile giyiminde, trendleri gözardı etmeden modaya değil stile odaklanan, yalın ama sıkıcı olmayan şık ve ayrıcalıklı bir duruş sergileyen uluslararası bir marka olmak.