HİZMET KOŞULLARI

İnternet sitemizdeki Kullanım Koşullarını dikkatle incelemenizi rica ederiz. Bu siteyi ziyaret ederek bu dokümanda bulunan koşulları kabul etmektesiniz. Site kullanım koşulları düzenli aralıklarla değiştirilebilir; bu yüzden lütfen bu şartları zaman zaman kontrol ediniz. Zira, siteyi kullanmaya devam etmeniz değiştirilen şartları da kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Siteye doğru ve zamanında bilgi vermek için gereken her türlü makul çaba tarafımızca gösterilmektedir. Yine de burada verilen bilgilerin her zaman güncel olduğu veya her türlü bilgiyi içerdiği düşünülmemelidir.

Bu İnternet sitesi herkese açıktır. Bireysel üyeler için verilen hizmetler, ilgili bölümde aksi belirtilmediği sürece, kesinlikle ücretsizdir. Yalnızca aşağıdaki durumlarda, internet sitesi yönetimi kullanımı engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

  • Yanlış, düzensiz, eksik, yanıltıcı ve genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda,
  • Özel veya genel duyuruların, reklam amaçlı bilgilerin ve satış taleplerinin kaydedilmesi durumunda,
  • Üçüncü kişiler tarafından ilan edilen bilgilerin silinmesi veya değiştirilmesi durumunda,
  • Diğer üyelerin bilgilerine ve site içeriğine müdahale edilmeye çalışılması durumunda,
  • Sitede yer alan bilgilerin izin alınmaksızın kısmen veya tümüyle kopyalanması ve her ne şekilde olursa olsun kullanılması durumunda,
  • Üyelere verilen kullanıcı adı, şifre, üye numarası gibi bilgilerin, üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşılması durumunda,
  • Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması veya yapılmaya çalışılması durumunda.

Telif Hakkı ve Marka

Aksi belirtilmediği sürece bu internet sitesindeki malzemelerin tamamı en geniş ve sınırlandırılmamış biçimde başka şahıslara ait telif hakkı, marka, patent ve/veya diğer fikri ve sınai mülkiyetler şeklinde korunmaktadır.

Kişisel Kullanım

Bu sitedeki malzemelerin kullanımı yalnızca bilgi amaçlıdır. Bu internet sitesinin içindekileri internet sitesi yöneticisinden izin almadan, hiçbir şekilde dağıtmamayı, yayınlamamayı, aktarmamayı, değiştirmemeyi, sergilememeyi veya bunlara dayanan eserler yapmamayı ve/veya kullanmamayı kabul etmektesiniz. Bu internet sitesindeki malzemelerin tarafınızca izinsiz kullanımından dolayı internet sitesinin uğramış olduğu ve/veya uğrayacağı her tür zarar ve ziyanı tazmin etmeyi itirazsız kabul etmektesiniz.

Bu internet sitesinde belirlenen belirlenecek amaçlar dışında kullanıcı tarafından üyelik hesabının gerek İnternet sitesine, gerekse de üçüncü kişileri zarara uğratacak şekilde kullanılması ve/veya internet sitesinin ticari itibarının kullanıcının eylemlerinden dolayı zarar görmesi halinde, internet sitesi yöneticileri kullanıcının üyeliğini derhal iptal etme, kullanıcıya karşı gerek adli gerekse idari her türlü mercie başvurma hakkına sahiptir.

Üyelik

Üyelik formu doldurarak veya facebook hesabınızla sitemize üye olabilirsiniz. Site yönetimi herhangi bir sebep göstermeksizin üyeliği onaylamayabilir ve/veya üyeyi, üyelikten çıkartabilir.

Bildirim ve Sunumlar

Yaptığınız sunumların içeriğinden tek başınıza sorumlu olduğunuzu, olmaya devam edeceğinizi ve kanunlara aykırı, küçük düşürücü, taciz edici veya müstehcen olan malzemeler sunmayacağınızı kabul etmektesiniz.

Bu internet sitesine telif hakları, marka, özlük ve mahremiyet hakları veya başka kişisel veya mülkiyet hakları dahil olmak üzere üçüncü şahısların haklarını ihlal eden herhangi bir şey sunmamayı kabul etmektesiniz.

Bu internet sitesine sunduğunuz malzemelerin tamamına ilişkin olarak bunları kullanma, çoğaltma, değiştirme, sergileme, aktarma, uygulama, yayınlama, çevirme, bunlardan çalışma türetme ve bunları şu anda bilinen veya daha sonra geliştirilecek herhangi bir dağıtım, aktarma ve gösterme aracı veya yöntemi ile dağıtma hak ve lisansının herhangi bir ‘royalti’ ücreti ödemeksizin ve gayrı münhasır şekilde tarafımıza verdiğinizi kabul etmektesiniz. Ayrıca “manevi haklardan” da feragat ettiğinizi garanti etmektesiniz.

Ayrıca, bir başkasının gizlilik hakkını ya da telif haklarını ya da ticari markalarını veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ve bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere, sahibinden ya da hak sahibi kişi ya da kuruluştan önceden izin almaksızın başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen hiçbir bilgi, yazılım ya da başka malzeme kullanamazsınız.

Site Yönetimi bildirim ve sunumlar üzerinde denetim yapmak, yayınlayıp, yayınlamama kararlarını vermek ve herhangi bir neden göstermeksizin bildirim ve sunumları yayından kaldırmak haklarına sahiptir.

Garanti

www.hooyo.com.tr den satın aldığınız ürünler size fatura edildiği tarihten itibaren 30 gün süreyle garanti altındadır. Kullanım ve yıkama hatalarının dışında, üretimden kaynaklı oluşacak her türlü bozulmada ürününüzü info@hooyo.com.tr adresini bildirerek ve “Mana Tasarım Tekstil Sanayi ve Ticaret” “İstanbul Vizyon Park Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. Blok No:5 Kat: 6 Ofis:99 Çobançeşme-Yenibosna Bahçelievler/İstanbul/Türkiye” adresine göndererek yenisini talep edebilirsiniz. Aldığınız ürünün aynısı stoklarda mevcut değilse ürünün tutarı belirteceğiniz banka hesabına geri gönderilir ya da sizin onayınızla aynı değerde başka bir ürün size iletilir.

İptal

Ödeme yaptığınız siparişinizi iptal edebilmeniz için siparişin henüz dağıtıma çıkmamış olması gerekmektedir.
Sipariş verdiğiniz gün içinde sipariş numaranızı ve iptal talebinizi belirten bir mesajla info@hooyo.com.tr ye bildirdiğinizde siparişiniz iptal olur.
Siparişinizin durumu ile ilgili size bilgi e-postası gönderilecektir. İptal edilen siparişlerin tutarı 2 (iki) gün içerisinde banka hesabınıza geri gönderilecektir. Bankanız tarafından iade edilen bedelin hesaba yada kredi kartına geç yansıtılmasından tarafımız sorumlu değildir.

Özel Koşullar

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemli. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

GİZLİLİK KOŞULLARI

Gizlilik

Kişisel bilgileriniz hiç bir şekilde sizi rahatsız edecek şekilde kullanılmayacaktır.
Yasalar tarafından bildirildiği zorunlu durumlar haricinde, kişisel bilgileriniz veya iletişim bilgileriniz asla üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacaktır.
Periyodik olarak bilgi almak istemezseniz, mail adresinize istenmeyen e-mail mesajları gönderilmeyecektir.
Üyemiz olan müşterilerimize haftalık olarak gönderdiğimiz yayınlarımızdan yararlanmak istemediğiniz takdirde, kolay ve hızlı bir şekilde sizi bültenlerimiz için oluşturduğumuz üye veritabanımızdan çıkarılacaksınız.

Gizlilik Beyanı

Kullanıcılarımızın kişisel verilerinin korunması şirketimiz için önemli ve hassas bir konudur.
Bu gizlilik beyanı, internet sitemizi ziyaret ettiğinizde, hakkınızda toplayacağımız bilgilere dair beyanlar içermektedir.

Kişisel Verilerin Toplanması ve İşlenmesi

İsminiz, adresiniz, e-posta adresiniz, posta adresiniz ve kredi kartı bilgileriniz sizi tanımlayan bilgilerdir. Siz özel olarak kişisel bilgilerinizi vermediğiniz sürece, (Örneğin ürün siparişi veya e-posta üyeliği yada katalog başvurusu gibi durumlarda) sizden kişisel bilgi toplayamayız.

Kişisel Bilgilerin Kullanımı ve Yayılması

Kişisel bilgileriniz sadece internet sitesi yönetimi gereklilikleri doğrultusunda, sizin özel bilgilere ulaşabilmeniz için veya sizinle genel iletişim için kullanılacaktır. Kişisel bilgileriniz üçüncü şahıslara verilmeyecek veya hiçbir yerde yayınlanmayacaktır.

Seçme Özgürlüğü

Siteye verdiğiniz kişisel bilgilerin kontrolü sizdedir. Eğer kişisel bilgilerinizde değişiklik söz konusu ise (Örn: posta kodu, e-posta, adres, telefon veya cep telefonu gibi) lütfen bilgilerinizi üyelik hesabı sayfanızda güncelleyiniz.

Web analizi

Hooyo.com.tr web sitesi; Google Inc. (“Google”) şirketine ait Google Analytics analiz hizmetini kullanmaktadır. Google Analytics; çerez denen ve cihazınıza kaydedilip, web sitesinin kullanımını analiz etme imkanı sağlayan metin dosyalarını kullanmaktadır. Çerez tarafından bu web sitesinin kullanımıyla ilgili üretilen bilgiler Google’a ait olan bir sunucuya iletilir ve orada kaydedilir. Google bu verileri site sahibi adına; web sitesinin kullanımını değerlendirmek, web sitesinin faaliyet raporlarını oluşturmak ve web sitesinin kullanımıyla ilgili ve web sitesi sahibine karşı web sitesi ve internet kullanımıyla ilgili diğer hizmetlerin sunumunu sağlamak için kullanacaktır. Google Analytics kapsamında, toplanan veriler kredi kartı numarası, kimlik bilgisi ve e-posta adresi gibi özel bilgileri kesinlikle içermez ve tamamen site kullanımını analiz etmeye yarayan gezinme bilgilerinden oluşmaktadır.

GÜVENLİK

Ödeme yaparken kredi kartınızla ilgili bilgiler 256bit SSL kullanılarak şifrelenip, otomatik olarak ödeme işlemlerinin yapıldığı bankaya ulaşmakta ve provizyon alınmaktadır. Bu işlem sırasında bilgileriniz sadece banka tarafından görülüp Hooyo tarafından görülmemektedir. Kredi kartı bilgileriniz güvenlik nedeniyle Hooyo bünyesinde saklanmamaktadır.

SSL(Secure Socket Layer) network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. Ve günümüzdeki tüm tarayıcı programlar (Internet Explorer, Chrome, Firefox vs.) tarafından desteklenmektedir. Tarayıcı programlar SSL bağlantısı gereken durumlarda otomatik olarak işlemlerini yaparlar. SSL, gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Üyelik kaydı ve alışveriş sırasında verdiğiniz bilgileriniz hiçbir kişi ve kurumla paylaşılmamaktadır.